Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej na dożynkach

Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji, będąca symbolem szacunku do ciężkiej pracy rolnika. W ostatnią niedzielę sierpnia w gminie Miedźna wspólnie świętowano zakończenie żniw podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Woli. Rolnicy z powiatu pszczyńskiego dziękowali za tegoroczne plony.

Podczas tego wydarzenia można było zaopatrzyć się w produkty, które uzyskały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Tłumnie było przy miodach z Pasieki św. Ambrożego z Woli. Kolejka ustawiała się za serami od Góry Sera. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także produkty goczałkowickiego uzdrowiska oraz domowe przetwory przygotowane przez Farmę Różnorodności.

Certyfikowane produkty można było nabyć również w sobotę 26 sierpnia podczas Dożynek Gminnych w Suszcu i Wiśle Małej.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoiska naszych wspaniałych producentów.

Właściciele Pasieki św. Ambrożego na stoisku podczas dożynek
Przedstawiciele Góry Sera wraz ze Starostą Pszczyńską oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Pszczyńskiego na stoisku podczas dożynek
Osoby degustują sery na stoisku Góry Sera podczas dożynek
Przedstawicielka Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój na stoisku podczas dożynek