Produkty „z różą” w pszczyńskim skansenie

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej to kolejne miejsce, gdzie można spotkać lokalne produkty wyróżnione certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

W sklepie na kredensie przy drzwiach wyjściowych znajdują się produkty z Pasieki św. Ambrożego, Wiejskiej Chaty, Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój i BeEco. Dobre z Natury. Mieszkańcy i turyści odwiedzający skansen mogą nabyć m.in. naturalną borowinę, mgiełkę solankową, pszczyńskie nudle, grzybki i polędwiczki z kurczaka, miody odmianowe oraz z dodatkiem suszonych kwiatów i ziół.

Oprócz produktów spożywczych są kosmetyki z linii „Borowinowe SPA” wytwarzane przez BeEco. Dobre z Natury dla goczałkowickiego uzdrowiska - dezodorant w kremie „Orzeźwienie”, masło do ciała „Przyjemność” oraz serum do twarzy „Otulenie”.

Wkrótce asortyment w skansenie wzbogaci się o produkty od Lawendy Pod Lasem. - Produkty wyróżnione znakiem jakości są wyjątkowe, wytwarzane dzięki pracy ludzkich rąk. Są pożądane przez mieszkańców i turystów, stąd pomysł na uruchomienie sklepiku Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej w pszczyńskim skansenie - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Produkty od lokalnych producentów dostępne są również w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie stoi gablota wypełniona lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. - Od lipca dwa razy w miesiącu w goczałkowickim uzdrowisku odbywają się również Bazarki Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, gdzie lokalni producenci promują wśród kuracjuszy i mieszkańców, naturalne produkty spożywcze, kosmetyki oraz rękodzieło wyróżnione „różą” - dodaje wicestarosta.

Najbliższy Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej odbędzie się 6 sierpnia na terenie Uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju obok budynku „Wrzos”. Kolejne - 20 sierpnia oraz 3 i 17 września.

Dzięki współpracy, która wywiązała się pomiędzy lokalnymi producentami w ostatnim czasie produkty „z różą” pojawiły się również w Gospodarstwie Rolnym Brandys w Mizerowie (ul. Mały Dwór 17). Można tam nabyć m.in. orzechy od Tree Nuts, certyfikowane miody z Pasieki Frysz i Pasieki Tomala, przetwory od Farmy Różnorodności i wianki z czosnku.

Słoiki miodów na regale
Słoje miodów i Pszczyńskich Grzybków na regale