Święto Ziół w pszczyńskim skansenie
15 sierpnia zapraszamy do pszczyńskiego skansenu na coroczne „Święto Ziół". Zgodnie z tradycją ludową, tego dnia dziękujemy za zebrane plony i prosimy o ich urodzaj w następnym roku.
W godzinach od 9.00 do 18.00 na stoiskach z produktami lokalnymi można będzie nabyć wyjątkowe rękodzieło, pyszne produkty spożywcze i skosztować wyśmienitych potraw. Nie zabraknie również wytwórców produktów certyfikowanych Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej, których reprezentować będą: Bożena Rokita, Lawenda pod lasem, Farma Różnorodności, Pasieka Tomala, Gospodarstwo Przewoźnikówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Ćwiklicach oraz Brovar 16 i Łukasz Kozioł "Ze smakiem u Koziołka". Koniecznie odwiedźcie ich stoiska.
O godz. 10.30 odbędzie się msza plenerowa, podczas której tradycyjnie święcone będą bukiety z ziół i kwiatów. W programie zaplanowano również warsztaty oraz występy artystyczne.
Serdecznie zapraszamy do pszczyńskiego skansenu na to wyjątkowe, aromatyczne wydarzenie!
Program:
- godz 10.30 - plenerowa Msza Święta w intencji mieszkańców Gminy Pszczyna, podczas której tradycyjnie święcimy bukiety z ziół i kwiatów [gotowe bukiety będzie można zakupić przed mszą]
- godz. 13.00–17.00 - warsztaty dla dzieci i dorosłych [stoiska warsztatowe nawiązują do natury oraz tematyki ziół i kwiatów, które tego dnia będą pełniły główną rolę]
- godz. 9.00–18.00 - stoiska z regionalnymi wyrobami kulinarnymi i rękodziełem
- godz. 12.00 - występ Pszczyńskiej Orkiestry Ludowej
- godz. 15.30 - występ artystyczny musicalowej grupy "EM"
Do godziny 13.00 wstęp bezpłatny, od godz. 13.00 wstęp 5 zł.
Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Pszczyńskiego i Gminy Pszczyna.
![]()
